קורס בניית אתרים » מה זה וורדפרס?

מה זה וורדפרס?

אם אתם חדשים בעולם של בניית אתרים, כנראה יצא לכם לשמוע על המונח וורדפרס (WordPress).

אבל מה זה בעצם וורדפרס? האם זו רק עוד פלטפורמה פשוטה ליצירת אתרים או שמדובר על משהו גדול יותר שיאפשר לנו לבנות אתרים מורכבים מכל הסוגים.

במאמר הזה נבין מה זה וורדפרס, איך המערכת עובדת, למה היא כל כך פופולרית והאם גם לך כדאי לבנות את האתר הבא באמצעות וורדפרס?

מה זה וורדפרס?

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

הכרות ראשונית למערכת של וורדפרס

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן פופולרית בקוד פתוח המאפשרת לאנשים ללא כל ניסיון בקידוד לבנות אתרים ובלוגים. המערכת התחילה בתור מערכת לבניית בלוגים בלבד ובמשך השנים היא התפתחה למערכת מתקדמת במיוחד שמאפשר לבנות את כל סוג האתרים.

עם השנים וורדפרס הפכה למערכת ניהול תוכן פופולרית יותר ויותר, כאשר למעלה מ-40% מכלל האתרים שנבנו בכל העלום נבנו באמצעות וורדפרס. נכון להיום זה הופך את וורדפרס למערכת הפופולרית ביותר בעולם לבניית אתרים.

 

חשוב להבין שלוורדפרס יש גרסה שניתן להוריד בחינם ולהתקין בכל שרת אחסון ללא הגבלות ויש גם גרסה בתשלום חודשי שבה פחות נרצה להשתמש.

סוגי אתרים שניתן ליצור עם וורדפרס

בניגוד לעבר וורדפרס היא פלטפורמה מגוונת להפליא שניתן להשתמש בה כדי ליצור מגוון רחב של סוגי אתרים, זה התחיל מהיכולת לבנות אך ורב בלוגים אבל באמצאות תוספים ותבניות ניתן היום לבנות אתרים מכל הסוגים.

מבנייה של בלוגים פשוטים ואתרי תדמית ועד אתרי חנויות אינטרנטיות ובניית אתרים מורכבים מכל הסוגים, היום אפשר לבנות הכל באמצעות וורדפרס.

אנחנו יכולים לבנות אתר חנויות אינטרנטיות באמצעות תוספים כמו ווקומרס ולבנות אפילו אתרים מורכבים מכל הסוגים תוך כדי שימוש בפילטרים בעזרת תוספים כמו Jet.

 לוורדפרס יש ממשק ידידותי למשתמש, עם אפשרויות עיצוב הניתנות להתאמה אישית ופונקציונליות רבת עוצמה. וורדפרס היא הבחירה המובילה ליצירת אתרים מכל הסוגים ואין מגבלות בכלל למי שיודע להשתמש במערכת ולערוך אותה.

החסרונות של וורדפרס

זה לא בדיוק חסרונות אבל יש כמה דברים שחשוב להבין לפני שאנחנו בוחרים את וורדפרס על פני מערכת ניהול תוכן אחרת.

כאשר אנחנו בוחרים את וורדפרס על פני מערכות אחרות חשוב להבין שבשביל להעלות אתר לאוויר יש צורך לרכוש אחסון ודומיין. מדובר על שלב שעשוי להיות מעט טכני ולהוות עקומת למידה קטנה.

ישנם סוגים שונים של אחסונים כמו אחסון שיתופי, אחסון על שרת VPS, אחסונים בענן וכו'… במרבית המקרים אנחנו נרצה להשתמש באחסון שיתופי מאחר והוא האחסון הזול ביותר והוא מתאים למתחילים עם אתרים שלא מקבלים כמות כניסות גדולה.

חסרון נוסף שצריך להכיר כאשר אנחנו בוחרים את וורדפרס זה העובדה שאנחנו צריכים לעדכן את המערכת, התוספים ותבנית העיצוב לעיתים קרובות. ללא תחזוקה לאתר כל כמה שבועות אנחנו נגביר את הסיכוי שהאתר ייפרץ ולכן העדכונים חשובים מאוד.

תבניות עיצוב ותוספים

היתרון המרכזי ביותר של וורדפרס זה היכולת להשתמש בתוספים ובתבניות עיצוב. וזה כנראה ההבדל המשמעותי ביותר בין המערכת של וורדפרס לשאר הפלטפורמות לבניית אתרים וזה מה שהפך את וורדפרס למערכת הכי פופולרית בעולם.

תוספים לוורדפרס הם הרחבות שניתן להוסיף בקלות לאתר, ללא צורך בקידוד. תוספים יאפשר לנו לשדרג את האתר ויהפכו אותו להרבה יותר דינמי ואינטראקטיבי.

נכון להיום יש עשרות אלפי תוספים שניתנים להורדה בחינם רק בספריית התוספים של וורדפרס, וניתן לראות את חלקם בעמוד הבא:

https://wordpress.org/plugins/

 

בנוסף לתוספים יש לנו גם את תבניות העיצוב שיאפשרו לנו להשתמש בעיצובים מוכנים עם פונקציות מורכבות שאנחנו יכולים לטעון בלחיצת כפתור.

בעבר היינו משתמשים בתבניות לוורדפרס לעיתים קרובות והיום עם תוספי בניית אתרים כמו אלמנטור אנחנו יכולים ליצור אתרים וחלקים מורכבים יותר גם ללא הצורך בשימוש בתבניות מוכנות.

אחד החסרונות הגדולים של תבניות הוא שבדרך כלל התבניות טוענות הרבה קבצים ומכבידות על זמני הטעינה של האתר.

שורה תחתונה – האם להשתמש בוורדפרס?

בשורה התחתונה יש סיבה טובה לכך שוורדפרס היא המערכת המובילה ביותר בעולם לבניית אתרים. היכולת להשתמש במערכת בחינם ולבצע שינויים לפי הצרכים שלנו עזרו להפוך את וורדפרס למערכת פופולרית במיוחד לבניית אתרים.

ובעזרת תוספים נוכל להוסיף פונקציות ויכולות מורכבות יותר ללא הצורך בשימוש במפתח והשקעה כספית גדולה.

בשורה התחתונה נכון להיות וורדפרס היא הבחירה הטובה ביותר לבניית אתרים למי שרוצה יד חופשית ללא מגבלות.

היכנסו לתחום של בניית אתרים עם הקורס המקיף ביותר בארץ

מאות סטודנטים מרוצים לא טועים, אם אתם מחפשים את הקורס הכי טוב בארץ ללימוד בניית אתרים הגעתי למקום הנכון. לחצו על הכפתור מתחת לצפייה בכל הקורסים לבניית אתרים באתר.

כל הזכויות שמורות © מדיה ווב – MediaWeb – קורס בניית אתרים בוורדפרס אונליין – הצהרת נגישות – בחסות בית הספר לוורדפרס

כלי נגישות