קורס בניית אתרים » בחירת אחסון אתרים מומלץ לוורדפרס

בחירת אחסון אתרים מומלץ לוורדפרס

וורדפרס הפכה להיות מערכת כל כך פופולרית לבניית אתרים שלמעלה מ-40% מכל האתרים בעולם בנויים באמצעות המערכת הזאת. ביחד עם הפופולריות של המערכת התחילו לצוץ הרבה מאוד חברות אחסון שכל הממשק שלהם וכל צורת הבנייה מותאמת אך ורק לאחסון אתרי וורדפרס.

במאמר הזה ננסה להבין מה ההבדל בין אחסון אתרים לוורדפרס לבין אחסון אתרים רגיל שאנחנו יכולים לראות בכל חברת אחסון וננסה להבין איזה אופציה טובה יותר ומה ההבדל בין אחסון ייעודי לוורדפרס לבין אחסון אתרים רגיל.

בחירת אחסון אתרים מומלץ לוורדפרס

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

כמה מילים על וורדפרס

לפני שנתחיל לדבר על ההבדלים בין האחסונים השונים ננסה לדבר בקצרה גם על וורדפרס ועל הצורך באחסון מיוחד ומותאם למערכת הזאת. אין ספק שוורדפרס היא מערכת מצוינת בידיים מיומנות אבל כאשר מדובר על בעל עסק או בונה אתרים מתחיל ניתן לעשות הרבה טעויות במערכת שעשויות לגרום לתקלות בהרבה חזיתות.

אם אנחנו מסתכלים על פוטנציאל נזק אז כנראה 2 הפרמטרים המרכזיים שעשויים לגרום לנזק והאחסון עשוי לפתור הם הנושא של המהירות והנושא של אבטחה.

בגלל שוורדפרס היא מערכת קוד פתוח שמשתמשת גם בתוספים רבים שגם הם בנויים עם הרעיון של קוד פתוח ולכל אדם יש את היכולת להוריד את המערכת ואת התוספים, לראות את הקוד ואם יש שם פרצות אבטחה וזה עשוי לגרום לסיכון גבוהה יותר שהאתר ייפרץ.

הבעיה הנוספת שיש לנו עם וורדפרס היא הנושא של המהירות. אם אנחנו בונים אתר וורדפרס עם תוספים רבים וכבדים זה יגרום לכך שהמערכת תטען באופן מאוד איטי.

ההבדל בין אחסון אתרים שיתופי לאחסון וורדפרס

הנה האמת שאתם כנראה לא תאהבו, רוב חברות האחסון שמציעות אחסון אתרים לוורדפרס מציעות את אותו האחסון כמו חבילת האחסון השיתופי שהם מציעים באותו אתר. ויחד עם זאת יש גם אחסון וורדפרס ייעודי שבו חברת האחסון פיתחה ממשק שלם מ-0 שכל המטרה שלו היא לאפשר לבוני אתרים שעובדים עם וורדפרס לאחסן את האתר באופן יעיל וטוב יותר. לפעמים זה גם יכלול תוספים בתשלום בחינם במסגרת האחסון וכל מיני הטבות נוספות.

בדרך כלל כאשר מדובר על אחסון שמנוהל באמצעות cPanel לא יהיה הבדל גדול בין אחסון אתרים לוורדפרס לבין אחסון שיתופי רגיל. בחיפוש של אחסון לוורדפרס צריך קודם כל להבין ולבחון מה מיוחד באחסון מעבר לשם של אחסון לוורדפרס. צריך להבין האם זה אחסון ייחודי שנבנה בעיקר לוורדפרס או שמדובר על אחסון רגיל עם שינוי השם.

בדרך כלל אחסון ייעודי לוורדפרס יהיה בפיתוח אישי ויציע כל מיני אפשרויות נוספות שיאפשרו להגיע לאופטימיזציה מרבית של התקנה של וורדפרס. חלק מהאחסונים של וורדפרס יאפשרו לאתר להיטען באופן מהיר יותר וחלק יספקו את אותה טעינה ואותה מהירות.

חלק מהאחסונים האלו יבצעו גם כל מיני אופטימיזציות על מנת להפוך את האתר למאובטח יותר. זה יכול להיות על ידי חסימה של חורי אבטחה שמגיעים עם המערכת וגם מחיקה של תוספים שעשויים לגרום לפריצות אבטחה. אחסונים שעובדים בעיקר עם וורדפרס מבצעים ניטור לתוספים שדווחו בהם פרצות אבטחה ודואגים ליידע את בעל האתר או למחוק/לעדכן את התוסף על מנת למנוע את הפרצה.

אחסון וורדפרס או אחסון רגיל

בפועל זה לא משנה כל כך אם תבחרו אחסון וורדפרס או אחסון רגיל. חשוב לנסות ולבחור חברת אחסון אתרים מומלצת ששמעתם עליה מכמה מקורות שונים וקיבלתם המלצות שמדובר על אחסון איכותי עם תמיכה טובה.

בין אם זה אחסון ייעודי לוורדפרס או אחסון שיתופי רגיל סביר להניח שתוכלו להגיע לאותם תוצאות עבור האתר גם באחסון רגיל וגם באחסון של וורדפרס.

לפעמים גם באחסון ייעודי של וורדפרס הם חוסמים כל מיני תוספים שבאופן רגיל אתם תרצו להשתמש בהם ולא תהיה לכם את האפשרות לעשות זאת. במקרים כאלו בוני אתרים שהתרגלו לתוספים מסוימים יאלצו להחליף את התוסף וזה לא תמיד בגלל סיבה הגיונית שקל לקבל ולבלוע.

אז לסיכום לא משנה מה בוחרים כל עוד זה אחסון טוב ומהיר עם תמיכה טובה ואיכותית. ואם אתם בוני אתרים שלא אוהבים שנוגעים לכם בקוד ובתוספים שבהם אתם משתמשים אז יהיה רעיון טוב לבחור אחסון רגיל שלא ייעודי לוורדפרס.

היכנסו לתחום של בניית אתרים עם הקורס המקיף ביותר בארץ

מאות סטודנטים מרוצים לא טועים, אם אתם מחפשים את הקורס הכי טוב בארץ ללימוד בניית אתרים הגעתי למקום הנכון. לחצו על הכפתור מתחת לצפייה בכל הקורסים לבניית אתרים באתר.

כל הזכויות שמורות © מדיה ווב – MediaWeb – קורס בניית אתרים בוורדפרס אונליין – הצהרת נגישות – בחסות בית הספר לוורדפרס

כלי נגישות